Výlet na kánoi Národním parkem Šumava. Výlet začíná v Pěkné a končí po 10 km v Nové Peci. Tato trasa trvá 2–3 hodiny, není fyzicky náročná, zvládne ji i začátečník, proto je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Na své si však přijdou i zkušení vodáci,kteří budou žasnout nad panenskou šumavskou přírodou. Půjčujeme stabilní rodinné kánoe, samozřejmostí je zapůjčení plovacích vest a lodních vaků (vše v ceně).
Výlety Nenechte si újít krásy Jižních Čech a blízké okolí Horní Plané
Výlet - Stezka korunami stromů Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.
Výlet do Českého Krumlova Pro své umělecké a urbanistické hodnoty bylo město roku 1992 zapsáno na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Jméno města je zřejmě odvozeno od německého výrazu "Krumme Aue ", což česky znamená Křivý luh. V 15. a16.st. se v okolí Krumlova těžilo stříbro a zlato a Rožumberkové dokonce získali právo ražby vlastních mincí.
Výlet na vyhlídku Vítkův hrádek Nejvýše položený hrad v čechách (1053m.n.m.) s největší dochovanou obytnou věží tzv. donjonem o rozměrech 17,5x14m nabízí nejkrásnější výhledy na Šumavu, Lipno, Novohradské hory a za příznivého počasí také na Alpy v Rakousku.
Výlet Hrad Rožumberk Rožmberk - kolébka mocného rodu Rožmberků "Málo jest v Čechách hradů, kteří se Rožmberku krásnou svou polohou a starověkým rázem svým vyrovnají, jest tato kolébka rodu mocného, který po králi první v zemi místo míval, pravým obrazem staročeského mohutného hradu"
Výlet na Plešné jezero Plešné jezero (dříve Plekenštejnské jezero, něm. Plöckensteinsee nebo Plöckensteiner See) je jezero na Šumavě v Jihočeském kraji v České republice. Leží v nadmořské výšce 1090 m, plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m. Objem zadržované vody představuje 617 000 m³.
Výlet k plavebnímu kanálu Schwarzenberský plavební kanál (dříve Schwarzenberský průplav) je vodní kanál na Šumavě spojující jeden z přítoků Studené Vltavy a rakouskou řeku Große Mühl, přítok Dunaje, čímž propojuje úmoří Severního a Černého moře. Byl vystavěn na žádost knížete Jana Nepomuka I. ze Schwarzenbergu pod vedením Josefa Rosenauera. Celková délka kanálu činí 44 km, přičemž v blízkosti osady Jelení vede tunelem dlouhým asi 400 m.
NAVIGATION ÚVOD UBYTOVÁNÍ KAVÁRNA KONTAKT CENÍK VÝLETY
SOCIAL
Adresa Penzion Šumava Jiráskova 217 382 26 Horní Planá
Kontakt E-mail info@penzionsumava.cz Tel: +420 380 738 206 Mobil +420 775 963 660

Chatky Šumava Horní Planá Lipno